Taksim’de Filistin eylemine polis saldırısı

Taksim’de Filistin halkıyla dayanışma eylemine polis saldırırdı ve çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Taksim’de gerçekleştirilen Filistin halkı ile dayanışma eylemine polisa saldırdı. Birleşik Gençlik Meclisleri (BGM), Sosyalist Öğrenci Hareketi (SÖH) ve Kaldıraç Üniversite Siyonist İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etti. “Katil İsrail Filistin’den defol” ve “Nehirden denize özgür Filistin” sloganlarıyla yürüyüş yaparak Taksim Meydanı’na gelindi.

Yürüyüşte yapılan konuşmalarda şunlar ifade edildi:

“Filistin için sahte gözyaşı dökenler Kürt şehirlerini bombalamaktadır. Türkiye’nin İsrail’le kurmuş olduğu askeri, diplomatik kirli ilişkiler Filistin’e yönelik saldıraları desteklemektir. Bu ilişkiler sürdükçe devlet tarafından yapılan Filistin açıklamaları samimiyetsizdir.”

Ardından polis saldırısı sonucu onlarca kişi gözaltına alındı. Saldırı sırasında yapılan konuşmalarda Saray’ın Filistin halkıyla göstermelik dayanışmasının samimiyetsizliğini bir kez daha vurgulanarak şunlar ifade edildi:

“Devrimciler Filistin için eylem yaptığında karşılarına polis barikatı kuruyor. Saray rejimi İsraille kirli ilişkilerini kessin. Biz Filistin’de direnenlerin yanındayız onlar İsrail’le emperyalistlerle iş birliği derdinde. Devlet karşımızda, hamaseti bıraksınlar.”