KOLEKTİF HABER yayın hayatına başladı!

Kolektif bir gelecek ve Kolektif Habercilik için merhaba…
Gerçeklerin ters yüz edildiği, yanlı ve sistemin sesi haline gelen habercilik karşısında biz Kolektif bir Habercilikle merhaba diyoruz.
Kolektif haberin hedefi gerçekler, eşitlik, özgürlük, adalettir. Bu yüzden halkın sesidir. Finansörümüz yok. Bizim halktan başka bir şeye dayanmaya ihtiyacımız da yok. Yoksulluğa, yalan ve tek yanlılığa karşı sokaklarda hak arayışını sürdüren emekçilerin, geleceği elinden çalınan gençliğin, her gün katledilen kadınların, çocukların, açım deyip intihar eden emekçilerin, talan edilen doğanın sesi olacağız.
Dünya halklarının ve ülkemizde de özgür bir gelecek için bedel ödeyenlerin yarattığı birikimde ve direnişinin çıkarttığı günlüklerden, işçi sınıfının mücadelesinden, yoksulluğa, savaşa karşı kafasını dik tutanlardan; “ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız” diyerek özgürlük arayışını canlarıyla ödeyenlerin bıraktığı mirasla geldik. Bu temelde özgür basın, özgür habercilik anlayışıyla yola çıktık.
Şimdi bir yeni başlangıçtayız. Ama bu yeni sadece atılan yeni bir adımdır. Geçmişin gelenek ve birikimlerinden beslenen, ondan güç alan başlangıçtır. Bugünleri değerli kılan yarın daha iyisini yapacak oluşumuzdur. Bugün ülkemizde sadece gazeteciler değil, tüm toplum susturulmaya ve nefessiz bırakılmaya çalışılıyor. Dünyada ve bölgemizde savaş rüzgârları hiç dinmezken, açlık, yoksulluk ve sömürünün her geçen gün büyüdüğü tehlike labirentinin içinde bulunmaktayız. Bunun karşında birileri ekmeğimizi, alın terimizi, geleceğimizi çalarak saltanat sürdürüyor. Değersizleşmenin ve yalanın hâkim kılındığı bir dönemdeyiz. Yalan, kara propaganda karşısında kolektif iradeyle doğru, gerçek bir habercilik için sözümüz şudur; “örgütlü bir halkı hiçbir kuvvet yenemez!”
Kolektif olarak birlikte üreteceğiz, birlikte yaratacağız, her şeyi birlikte var edeceğiz.

Site Linki: kolektifhaber.net